B2B Yönetimi MegBoss

Megboss, e-ticaret dünyasında işletmeler ve girişimciler için çok daha özel ve seri satışların gerçekleştiği B2B klasmanında da sizlerin yanında. Teknik anlamda, alt yapı seçimi ve özgün çözümleri sayesinde ticari ilişkilerinizi sıkı bir bağ ile seri şekilde devam ettirmek için B2B yönetimi emin ellerde Megboss güvencesinde.

B2B yönetimi dijital dünyada ticaret yaparken kullanılan özel bir yazılımdır. Özellikle ülkemizde tercih edilen bu e-ticaret modeli, işlemler sırasında kolaylık sağlar. Hem satıcı hem de alıcı firmaların avantaj elde etmek ve pazaryerinde yer elde edebilmek adına kullanılmaktadır. Bahsedilen bu yazılımın özel olarak oluşturulmasının yanı sıra kullanımı ise sanıldığından daha kolaydır.

Megboss aracılığıyla bu yazılımı elde etmenin oldukça basit yöntemleri vardır. Sadece bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

B2B Bayilik Nedir? B2B Yönetimi Ne Anlama Gelir?

B2B yazılımı İngilizce bir kavramdır. Geldiği kaynak ise ‘business to business’ olmaktadır. Business, işletme demektir. Adından da anlaşılacağı üzere işletmeler arasında ileri düzey bir haberleşme sağlamaktadır. Bu haberleşme sanıldığı gibi basit değildir aksine bünyesinde karmaşık işlemleri de bulundurur.

Ticaret ortamında yer alan ve özellikle bulunduğu yere bağlı kalmaksızın işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin B2B yönetimi konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Bilgi sahibi olduktan sonra zaten bu yazılımı elde etmek ve kullanmak isteyeceksiniz. Çünkü bünyesinde birden fazla avantajı bulundurarak günümüzde yer alan birçok global ve yerel firmanın işini kolaylaştırmaktadır.

B2B Nedir Neden B2B Yazılımı Tercih Edilmeli?

Ticaret kapsamında ürün bulmak ve satmaya karar vermek kadar bu malın toptancısını bulmak önem kazanır. Ürünlere kesintisiz ulaşabilmek ve bununla birlikte yine satıcı pozisyonunda yer almak adına bahsedilen bu yazılım kullanılacaktır.

Örneğin; gözlük parçaları ve ürünleri satan birden fazla firmaya B2B yönetimi ile bir panel üzerinden ulaşabilirsiniz. Anlaşmanız dahilinde bu firmanın elinde bulunan ürünleri aynı şehirde ve hatta ülkede olmaksızın kolaylıkla elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz ürünleri de dilediğiniz pazaryerinde göstererek satış sağlayabilirsiniz.

İşte B2B yazılımı kullanmanın size ve firmanıza sağlayacağı avantajlar

Alana Bağlı Kalmaksızın Ürün Temin Etme

Daha önce ticarete atılmış kişiler kadar ilk defa ticarette bulunanlar da ürün temin etme konusunun ne denli zor olduğunu bilir. Anlaştığınız toptancı ile daha sonra ürün bulma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden B2B yönetimi içinde sürekli teslimatı sağlayabileceğiniz firmalar bulabilirsiniz. Dijital olarak kullandığından aynı şehirde olup olmamanın önemi bulunmaz.

Globale Ulaşmayı Sağlar

Ticaret alanında hedefleriniz büyükse ve globalde yer almak istiyorsanız, MegBoss tarafından elde edilen B2B yazılımı yine avantaj olarak kullanılabilir. Yurt dışında yer alan firmalarla anlaşma sağlarsanız, Türkiye’de olsanız dahi yurt dışındaki pazaryerlerine ürün temin etme şansını elde edersiniz.

B2B Yönetimi Ürün Saklama Masrafını Ortadan Kaldırır

Her ne kadar satış adına ürünleri bizzat fiziksel olarak elde etmek daha güvenilir olsa da bu ürünlerin bir alanda saklanması gerekir. Depolama işlemi ise kişilere ekstra olarak bir depolama ücreti gerektirir. Depo kiralama ücretinden kurtulmak adına B2B yönetimi kullanabilirsiniz. Satışlarınızda ihtiyacınız olan ürünler direkt olarak anlaştığınız karşı firma tarafından yollanabilmektedir.

Sürekli Ticaret Hacmi Yaratır

Kesintisiz ticaret yapmanın yöntemlerinden birisi B2B e-ticaret modeli kullanmaktan geçer. Bulabileceğiniz sayısız toptancı, ürün satışçısı bulunur. Birisiyle anlaşamazsanız bile seçenekleriniz mevcuttur. Bununla birlikte klasik ticaret yöntemi gibi sürekli elinizde ürün bulundurma zorunluluğu olmadığından sürekli, kesinti olmadan ticaret yapabilirsiniz.

B2B Yazılım Nasıl Oluşturulur?

Ülkemizde en sık kullanılan e-ticaret modeli olmasından ötürü B2B yönetimi kullanılmaktadır. Bu yöntemin ticaret alanıyla ilgili olan firmalar tarafından sizin için kurulumu yapılır. Aynı zamanda kullanma konusunda gerekli bilgiler de iletilmektedir. Bu firmaların başında profesyonel hizmet sunan Megboss firmamız yer alıyor.

Firmanıza dair bilgilerin de eksiksiz girilmesi sağlanarak işinizin kolaylaşması firmamız tarafından sağlanmaktadır. İletişime geçmeniz doğrultusunda kısa sürede siz de bahsedilen tüm bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kısa sürede oluşturulan hazırlıklar doğrultusunda direkt ticaret alanına atılabilir ya da var olan ticaret hacminizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Scroll to Top