İçerik Pazarlama

Özellikle dijital alanda, marka, ürün ve hizmetlerinizin hedef kitlenizle online dünyada sürekli buluşması içerik pazarlama stratejisi ile çok daha verimli hale getirilmektedir. İçerik pazarlaması, 2 farklı şekilde düşünülebilir. Önceliği, web siteniz üzerinde ürün ve hizmetlerinizin SEO kurallarına uygun bir şekilde metinlerle düzenlenerek hazırlanmasına veriyoruz. Bu sayede, orta ve uzun vadede hedef kitlenizin web sitenize çok daha üst sıralarda ulaşmasını sağlarız.

Bir diğer türü ise, internet üzerinde sunduğunuz ürünler ve hizmetlerle alakalı doğal olarak üst sıralara tırmanmış web sitelerinde yer alan içerikleri, sponsor veya ücretli tanıtım yoluyla satın alınmasıdır.

içerik pazarlama

Site İçi İçerik Optimizasyonu

Web sitenizde yer alan içeriklerin, hem nitelikli biçimde oluşturulması hem de başta Google olmak üzere tüm arama motorları nezdinde, “kaliteli” olarak görülebilmesi için bazı içerik standartlarına göre düzenlenmiş olması veya baştan bu şekilde oluşturulması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse;


* İlgi çekici başlıklar,
* Semantik tarzda alt başlıklar,
* Aranma hacmi yüksek anahtar kelimeler,
* Özgün görsel veya video materyalleri,
* İmla ve yazım kurallarına uygun içerik,
* En önemlisi ise tamamen benzersiz ve özgün içerikler.

Bu şekilde oluşturulan her içerik, web siteniz için daha fazla ziyaretçi ve daha uzun sürelerde kullanıcı ziyareti anlamına gelmektedir. Kaliteli içerik, oluşturulacak içerik pazarlama için en temel unsur olmakla beraber internet üzerinde ve dijital dünyada en çok rağbet gören ve popülaritesini hiç kaybetmeyecek bir materyaldir.

SEO uyumlu makale, ziyaretçilerinizin aradığına daha çabuk ulaşmasına aynı zamanda web sitenizin trafiğini hedef kitlenize daha kolay ve pratik şekilde ulaştırarak artmasında gerçekten üstün bir içerik pazarlama stratejisidir. Sizler için oluşturulacak bu stratejilerde, en önemli hedefimiz her zaman ürün ve hizmetlerinizi, rakiplerinizin bir adım önüne taşımak için olacak. Aynı zamanda, alternatif hedef kitlelere ulaşarak, satış ve pazarlama aksiyonlarınızı da optimize etmektir.

Advertorial İçerik Pazarlaması

Son zamanlarda, özellikle haber siteleri ve kendi alanlarında otorite kabul edilen web siteleri içerisinde yer alan bu tarz içerik pazarlama stratejisi reklam değeri taşıyan haber metinleri şeklinde oluşturulmaktadır. Ulusal veya bölgesel haber siteleri aracılığı ile, her gün binlerce ziyaretçiye haber niteliğinde marka ve ürün değerinin haberleştirilerek ulaştırılması organik bir ilgi ve haliyle satışlarınızda gözle görülür bir artışa neden olur.
Ayrıca, birçok web sitesinde özellikle sizlerle alakalı olan içeriklere, sponsor olarak anahtar kelimeler üzerinden web sitenize ekstra trafik oluşturulması da bu tarz içerik pazarlama stratejisinin bir diğer parçasıdır. 

MegBoss ile Otorite web sitelerinde, seo uyumlu içerik standartlarına göre hazırlanmış ve nitelikli içerikler içinde, yine tanıtım maksatlı ürün ve hizmetlerinize yer vererek hazırlanmış olması aynı zamanda bilinçaltı pazarlama stratejisi olarak dijital dünyada en çok tercih edilenler arasında göze batmakta. Bizde tüm gelişmeleri, tüm stratejileri sizler için en uygun biçimde metne ve tüm çalışmalarımıza uyguluyoruz.

İçerik Pazarlama Planlaması

Var olan marka, ürün, hizmet ve son alıcıya ulaşmasını istediğiniz her ne varsa özellikle son zamanlarda en geniş kitlelerin yer aldığı internet dünyası ciddi anlamda yüksek bir potansiyele sahip. Öyle ki, gün içerisinde ülkemizde ortalama 4 saat, Dünya genelinde ortalama 6 saat mobil, tablet ve bilgisayarlar aracılığı ile internet üzerinde geçirilen zamanlara denk gelmektedir. Bu demektir ki; markanızın, ürün ve hizmetlerinizin özellikle dijital alanda oluşturulacak plan ve stratejilerle hedef kitleye erişimi çok daha büyük etkiler ve çok daha hızlı biçimde aksiyona neden olabilmektedir.

Haber değeri olan içerikler içerisinde, liste içerikler içerisinde, tavsiye ve öneri özelliği taşıyan içerikler içerisinde, bilgilendirme amaçlı blog içerikleri içerisinde ve daha birçok içerik türünde, içerik pazarlaması sizlere maksimum dönüş ve avantajlar sağlayacak şekilde optimize edilerek oluşturulmaktadır.

MegBoss ile Marka bilinirliği ve sürdürülebilirliği, yeni ürün ve hizmet lansmanı, genel pazarlama ve satış planlarınız içerisinde kullanabileceğiniz etkili bir çözüm olan içerik pazarlaması, sizler için uzman arkadaşlarımız tarafından en etkili biçimde oluşturulmaktadır. Satış odaklı, ziyaretçi odaklı, arama motorlarında üst sıralarda yer alma odaklı yapılan her çalışmada, kaliteli içeriklerle web siteniz başta olmak üzere hedef kitlenize erişimizi daha etkili ve hızlı biçimde oluşturacağız.

Scroll to Top