Tv Reklam

Sahip olduğunuz Markanın ya da Hizmetin başarılı bir şekilde tanıtılmasının en önemli adımlarından biridir.  Bunların En önemli ve En hızlı şekilde Başarıya ulaştırmanın Yöntemlerin Başında Tv Reklamları , Online Basın Bültenleri , Radyo Reklamları , Gazete Reklamları , Dergi Reklamları  Sayesinde Hizmetinizi ve Markanızı Müşterilerinize Başarılı şekilde buluşturmuş olursunuz.

MegBoss Medya Satın Alma hizmeti ile siz de hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı, mesajınıza ve hedefinize uygun kanal üzerinden iletebilirsiniz. Doğru yönetilen bir medya planlama ve satın alma süreci, reklam ve tanıtım faaliyetlerinizin başarıya ulaşmasında anahtar görevi görecektir.

MegBoss Medya Satın Alma Hizmet Çeşitleri Nelerdir?

TV Reklamları

TV reklamları, geçmişten günümüze en çok tercih edilen tanıtım ve pazarlama araçlarının başında gelmektedir. Doğru zaman, doğru araç ve güçlü bir mesajın bir araya getirildiği kaliteli bir medya planlama süreci ile siz de pazarlama hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Medya Satın Alma süreçlerinde TV reklamlarını kullanmak, kendi içerisinde kritik adımlara sahiptir. Hedef kitlenin çok daha aktif olduğu zamanların tespit edilmesi bu adımlardan sadece bir tanesidir.

Doğru hazırlanmış TV reklamları ile pazarlama yapmak sizi başarıya götürebilir. Hedef kitlenin demografik özelliklerine uygun şekilde planlanan medya satın alma süreçleri ise TV reklam planlamasında da büyük öneme sahiptir.

Hedef kitle yaş ortalaması, cinsiyeti, tercihleri, alışverişe olan yatkınlığı ve hangi yollarla alışveriş yapıyor olduğu; TV reklamları planlamasında kullanılabilecek verilerdir. Deneyimli bir ekip ile çalışırken, tüm bu detayların dikkate alındığı bir pazarlama süreci gerçekleştirilmektedir. 

Medya Satın Alma hizmeti kapsamında TV reklamcılığından 3 farklı yöntem ile yararlanılabilir.

  1. Bant Reklam
  2. Spot Reklam
  3. Jenerik Reklam

MegBoss Dijital Medya ve Reklam Ajansı ile markanız ve hedef kitlenize uygun bir TV reklam modeli tercih edilebilir. Size sunulan detaylı bir rapor ile başarılı bir pazarlama sürecini deneyimler ve başarılı bir çalışma elde edebilirsiniz.

Bant Reklam Medya Satın Alma Hizmeti Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bant reklam, televizyon programlarının yayınlandığı zamanlarda, genellikle ekranın alt kısmında gösterilen reklam türüdür. Bu alanda marka logosu kullanılabileceği gibi bazen de markanın çok tanınan bir sloganı ya da mesajı kullanılabilir.

İndirim kampanyaları, kısa süreli hizmet paketleri ve özel günlere özel yapılan promosyon çalışmaları da bant reklam aracılığı ile verilebilir ve markaya olan ilgi artırılabilir.

Bant reklam yöntemi ile kullanılabilecek bir diğer ilgi çekici öge ise marka yüzüdür. Markanın sahip olduğu reklam yüzü, reklamlarında sıklıkla kullanılan bir hayvan ya da Maskot, Bant reklam aracılığı ile kullanılabilecek önemli bir pazarlama aracı olacaktır.

Spot Reklam Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medya Satın Alma

Spot reklam, MegBoss Medya Satın Alma hizmetlerinde, ekonomik oluşu ve hızlı sonuç alınmasını sağlaması nedeniyle sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.  Spot Reklam, televizyonda yayınlanan programlarının jeneriklerinden hemen sonra yayına alınan reklamlara verilen isimdir. Spot reklamı türünde kullanılan medyalar, söz konusu televizyon programının internet yayınlarında da gösterilir.

TV kanallarının online mecralara da taşındığı günümüzde, spot reklamcılığı ile markaya olan ilgi kolayca artırılabilir. İletilmek istenen mesaj, söz konusu TV programlarını takip eden hedef kitleye kolayca ulaştırılabilir ve böylece akılda kalıcılık artırılabilir.

Jenerik Reklam Nedir? Nasıl Kullanılır?

Jenerik reklam, televizyon programlarının aralarına serpiştirilen reklam kuşaklarının başında ve sonunda, söz konusu kanalın kendi reklamı ile birlikte verilen reklamdır. Toplamda 5 saniyelik bir bölümü oluşturan jenerik reklam türünde genellikle, kampanya, logo ya da animasyon kullanılır.

Tüm bu TV reklam çeşitleri arasından seçim yaparken; markanın, hedef kitlenin ve rakip markaların dikkate alınması gerekmektedir. Bu noktada deneyimli kadrosu ile yaratıcı fikirleri bir araya getiren MegBoss Dijital Medya Ajansı ile çalışmak, hedeflerinize ulaşmanıza katkı sağlayacaktır.

Radyo Reklamları

Radyo reklamları, MegBoss Medya Satın Alma hizmeti kapsamında tercih edebileceğiniz bir diğer medya aracıdır. Zamanının çoğunu radyo dinleyerek geçiren, özel bir radyo kanalını dinleyen ya da radyo yayınları ile yakından ilgilenen kişilerin hedeflendiği projelerde radyo reklamları kilit görev görecektir.

Radyo reklamları ile pazarlama, geçmişten bugüne geçerliliğini koruyan bir yöntemdir. Radyo yayınlarının internet üzerinden de takip edilebildiği bugünlerde, doğru planlanmış bir radyo reklamı ile ekonomik tanıtım planları hazırlanabilir.

MegBoss Dijital Medya ve Reklam Ajansı, markanızın ve söz konusu mesajınızın tanıtılmasını için 3 farklı radyo reklamı yöntemi kullanır:

  1. Spot Reklam
  2. Sponsorluk Reklamı
  3. Köşe Sponsorlukları

Spot Reklam Medya Satın Alma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spot reklam radyo reklamcılığı modeli ile reklam kuşaklarının herhangi bir noktasında reklam verme imkanına sahip olursunuz. Bu reklam türünde süre sınırı bulunmamaktadır. Fakat radyo reklamcılığında fiyatlandırmanın saniye bazlı olduğunu dikkate almayı unutmamalısınız. Bu noktada MegBoss ile çalışarak mesajınız için en uygun süreyi tespit etmenizi de sağlayacaktır.

Sponsorluk Radyo Reklamı Hizmeti Nedir?

Sponsorluk Radyo Reklamı hizmeti ile, bir radyo kanalının en çok dinleyiciye ulaştığı saatlerinden biri tercih edilir. 1 saatlik bir süre marka ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi verilir. Firma ve marka reklamının en uzun sürede anlatıldığı radyo reklamcılığı modellerinden olan sponsorluk reklamı ile rakiplerin bir adım önüne geçmek çok daha kolay olacaktır.

Köşe Sponsorlukları Reklamcılığı Nedir? Nasıl Kullanılır?

MegBoss Dijital Medya şirketi tarafından sağlanan bir diğer radyo reklam türü de Köşe Sponsorlukları hizmetidir. Drive-Time saatlerinde kullanılan bu yöntem, program içerisine yerleştirilmiş kısa tanıtımlar ile sağlanır.

Köşe taşı programlarının giriş ve çıkışlarında yer verilen bu radyo reklamı türü, söz konusu radyo kanalının en aktif olduğu zamanlara denk getirilmektedir. Bu da markaya olan güvenin ve bağlılığın artırılmasını sağlar.

Gazete Reklamları

Gazete reklamları ile pazarlama yöntemi oldukça eski bir medya satın alma hizmet alanıdır. Kitle iletişim araçlarının en eskilerinden olan gazetelerin internet ortamına taşındığı bugünlerde doğru konumlandırma ile hedefe ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.  Bu kapsamda 4 farklı şekilde gazete reklamı verilmektedir:

  1. Teşhir Reklamları
  2. Seri İlanlar
  3. Kamu Duyuruları
  4. İlaveler

Teşhir Reklamları Medya Satın Alma Hizmeti Nedir?

Teşhir reklamları, söz konusu markanın belirli bir ürün ya da kampanyasının kullanıldığı, çoğunlukla görsellerin yer verildiği reklam türüdür.

Seri İlanlar ile Gazete Reklamı Nasıl Verilir?

Gazetelerde yer alan seri ilanlar bölümünde kullanılan reklamlar, hemen herkesin okuduğu bir alanda yer aldıkları için büyük bir etkiye sahip olurlar. Pazar yeri olarak da adlandırılan bu bölümde tipografi ve basit görseller tercih edilir.

Kamu Duyuruları ile Reklamcılık

Kamu İlanları, yalnızca kamu kurumlarına bağlı kişi ve kuruluşlara açık alanlardır. Bu kısımda yer alan bir ilan aracılığı ile tanıtım yapmak istiyorsanız, MegBoss uzman ekip arkadaşları ile tanışmayı unutmayın.

İlaveler / Ekler Medya Satın Alma Hizmeti

Gazete ve dergi ekleri ile reklam planlaması yapmak, MegBoss Medya Satın Alma hizmeti içerisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Markanın yer aldığı bir tanıtım broşürü, tek sayfalık bir el ilanı ya da küçük bir kitapçık bu amaç için kullanılabilir. Bu noktada hem tasarım hem de metin konusunda deneyimli bir firma ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Dergi Reklamları Medya Satın Alma Hizmeti

Dergi reklamları, belirli aralıklarla basılan ya da internet üzerinden yayımlanan dergiler üzerinden yapılan tanıtım süreçlerine verilen isimdir.

Belirli bir alana ilgisi olan kişilerin hedeflendiği reklam çalışmalarında dergi reklamları kilit rol oynamaktadır. Teknoloji tutkunlarının hedef alındığı bir teknoloji markası, ürün ve hizmetlerini dergiler aracılığı ile hızlı ve kalıcı şekilde yapabilir. Bu noktada zengin portföye sahip bir firma ile çalışmak, size ve markanıza fayda sağlayacaktır.

Medya satın alma medya ve reklam stratejisi belirlerken dikkate alınması gereken en önemli adımlardan bir tanesidir. Çünkü medya planlama ve satın alma süreci, markanızın tanıtımı için yaptırabileceğiniz açık hava reklamcılığı, sosyal medya yönetimi, sinema reklamları veya dijital reklam gibi diğer tanıtım çalışmalarının planlanma aşamalarını da kapsamaktadır.

Siz de bu detaylı çalışmaların bir arada bulunduğu önemli süreci sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorsanız doğru adreste olduğunuzdan emin olmalısınız. Pazarlama hedeflerinizi tam on ikiden vurmak için MegBoss ile çalışma ayrıcalığını yaşayın.

Scroll to Top