Kurumsal Kimlik

Megboss ticaret hayatında işletmeler için akıllara kazınan ve dijital dünyada vitriniyle parmakla gösterilen referanslarından aldığı güçle diyor ki; kurumsal kimlik çözümleri konusunda artık arayışınız bu sayfada son bulacak!

Kurumsal kimlik çözümleri firmanın yani markanın oluşum esnasında en önemli unsurları arasında bulunmaktadır. Oluşturulacak kurumsal kimlik sayesinde her alanda belirli bir değer elde etmek mümkün olacaktır. Elde edilen bu değer neticesinde diğer firmalardan, markalardan ayrışmak sağlanır. Hangi sektörde olursanız olun kurumsal kimlik oluşturmak gerekecektir.

Kurumsal kimlik oluşturma süreci bu alanda hizmet veren firmalar tarafından sağlanmaktadır. Her firma kendi tecrübesi doğrultusunda kurumsal kimlik oluşturma aşamaları oluşturacaktır. Tecrübe ve profesyonellik kapsamında firmaya özel olarak kimlik belirlemesi yapılır. Her sektör kapsamında markaya özel bir imza, isim ve logo elde edilir.  MegBoss olarak bu işlemlerinizi üstlenmeye devam ediyoruz.

Kurumsal Kimlik

Marka ve Kurumsal Kimlik Hangi Unsurlardan Oluşur?

Her ne kadar ilk defa sektöre girecek olan kişiler kurumsal kimlik çözümleri basite alınsa da bu durum başta marka yaratmak ve reklam/pazarlama noktasında çok kritik bir noktaya sahiptir. Özellikle dünya çapında global olarak bilinen markaların bu alana fazlasıyla dikkat edildiği bilinir. Öyle ki başta elde ettiği kurumsal kimlik oluşturma sayesinde logo olmadığında bile kendini tanıtabilmektedir.

Kurumsal kimlik oluşturma konusunda global alanda en iyi örnek verilebilecek iki örnek vardır; Coca Cola ve Doritos. İkisi gıda sektöründe yer alan firmalardır. Coca Cola sahip olduğu özellikleri belirterek logo kullanmadan bile kendini tanıtır. Hatta Doritos bu konuda meydan bile okumaktadır. Reklamlarında tek bir logo, marka ismi kullanmadan izleyicilere kendisini tanıtır.

Durum böyle olunca kurumsal kimlik çözümleri önem kazanır. Ancak bu durum daha önce de söylendiği üzere basit değildir ve içeriğinde çok farklı etmenleri bulundurur. Bu etmenler kimliği tespit etme ve oluşturma kısmında dikkate de alınır. Oluşturduğu unsurların başında:

  • Marka ismi,
  • Markaya ait logo tasarımı,
  • Markayı temsil eden çarpıcı bir slogan,
  • Reklam alanında ilerlenecek aşamalar,
  • Kullanılan tabela ve broşürler,
  • Firmaya ait kartvizitler gibi çok kapsamlı bir durum oluşmaktadır.

MegBoss firması deneyimli takım arkadaşları ile birlikte belirtilen bu aşamaları birebir oluşturarak, adım adım ilerleyerek işlemleri tamamlar.

Kurumsal Kimlik Çalışması Nasıl Yapılır?

Kurumsal kimlik çözümleri profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu durumun önemi yok büyüktür, diğer firmalardan farklı olmayı gerektirir. Aynı zamanda kimlik oluştururken birden fazla profesyoneli de içerisinde bulundurur. Kimlik oluştururken isim belirleme, logo oluşturma gibi çeşitli aşamalar mevcuttur.

Kurumsal kimlik çalışması yaparken öncelikle firmanın sektör içerisinde farklı bir isme sahip olması gerektiğinden isim kararı verilir. İsmin sektörle alakası bulunabileceği gibi özellikle akılda kalıcı olması da gerekecektir. Özellikle ilk aşamalarda satışı arttırmak, hizmeti daha fazla insana sağlamak amacıyla gerçekleştirilir.

Marka ismi belirlendikten sonra kurumsal kimlik çözümleri sırasında logo belirlemesi yapılır. Logo oluşturmak özellikle sektör içerisinde özel bir imza oluşturmak gibidir. Bu durumun bilimsel olarak da bir açıklaması mevcuttur. Logonun görsel bir duruma sahip olmasından ötürü akılda kalma özelliği de bulunur. Bu yüzden logo tasarımına dikkat edilmesi gerekiyor.

Logonun kullanım alanları da çok değişiklik gösterir. Kurumsal firmanın kullanacağı ofis ürünlerinden, reklam tabelasına, sosyal medya hesaplarında profil fotoğrafına kadar logonun kullanım alanı değişir. İnternet sitesinde de kullanılmaktadır. Logo tasarımı gözü yormayacak şekilde olduğu kadar sektörü anımsatacak doğrultuda oluşturulur.

Siz de Megboss ‘u tercih ederek kimlik oluşturma sürecinde problemlerinizi halledebilir, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Çözümleri için
Hangi Firma Seçilmeli?

Günümüzde kurumsal kimlik çözümleri için firmamız hizmet vermeye devam etmektedir. Kişi ya da kişilerin sahip olduğu firmasına özgü kurumsal kimlik hazırlıkları yapılır. Oluşturulan kimliğin firmaya özgü olması, orijinal olması kadar firma sahiplerinin içine sinmesi de önemlidir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda çalışanlarımızla birlikte profesyonel iş çıkarmak amacıyla adım adım Megboss olarak ilerleme sağlıyoruz. Çalıştığımız müşterilerimize adım adım bildirme yaparak, kurumsal kimlik adına gerçekleşmesi gereken tüm aşamaları tamamlıyoruz.

Scroll to Top