Marka Yönetimi

Prestiji, marka geçmişi ve geleceğindeki önemini bilenler için marka yönetimi hizmetimizde yanı başınızdayız. Sektörünüzde veya iş alanınızda rakiplerinizden sizi ayıran en belirgin özelliğin, sahip olduğunuzun markanızın sürdürülebilir kalitesidir. En başından, en sonuna kadar hem sahip olduğunuz piyasa da hem de sürekli gelişen hedef kitlenizde markanızı tüm farklılıkları ile ön plana çıkartmanız için sizlere uzman ekibimiz ile hizmet vermeye hazırız.

Marka yönetimi aynı zamanda rekabetin hızla arttığı piyasa şartlarını, sizin lehinize çevirebilmektedir. Rakiplerinizin analizi, sektörün ihtiyaçları ve geleceğe dair strateji planlaması, şu anki marka bilinirliğiniz ve sahip olduğunuz tüm pozitif – negatif niteliklerinizi sağlıklı bir analiz çalışması sonrası raporlama olarak sizlere sunulmaktadır. Sonrasında, geliştirilecek strateji ve iyileştirme çalışmaları için kısa ve orta vadede planlama işlemine geçilir.

marka yönetimi

Marka Yönetimi, birkaç farklı kalemde çok daha iyi sonuçlar elde edebilmek için kademeli bir çalışmadır.

* Performans Analizi ve İyileştirme Çalışmaları,
* Geri Dönüşlerin Değerlendirmesi ve Kısa Sürede Çözüm Odaklı Çalışma,
* Sürdürülebilirlik ve Yayılma Politikası,
* Ürün ve Hizmet Gelişim Süreçleri,
* İhtiyaçların Belirlenmesi ve Alternatif Çözüm Üretimi,

Yukarıda yer alan birçok kademede, işletmenize ait markanın öncelikle eksiklerinin tamamlanması, sonrasında daha sağlıklı bir çalışma planı ile geliştirilmesi marka yönetimi konusunda esastır.

Pazar Analizi

Öncelikle tüm niteliklerinizi gözler önüne serecek bir pazar analizi ile sektörünüzdeki yerinizi belirleyecek marka yönetimi başlangıcı yapılır. Bu sayede, sizlerin ihtiyacı mevcut şartlarda tam olarak nedir, nasıl çözüm üretilir ve nasıl bir yol izlenir gibi temel soru kalıpları içerisinde markanızın tespiti yapılır. Pazardaki mevcut durumunuz, daha iyi bir konum için yapılması gerekenler pazar analizi ile tarafımızca sizlere raporlanır.

Marka Durum Analizi

Hizmet verdiğiniz veya varlığınızı sürdürdüğünüz pazarınızda, marka durum analizi tamamen mevcut yerinizin tespiti için uygulanmaktadır. Son kullanıcı, iş ortakları, üretim, pazarlama, satış ve daha birçok kademede, potansiyelinizin gözler önüne serildiği sağlıklı bir marka durum analizi, marka yönetimi için olmazsa olmazlar arasında.

Performans Analizi ve İyileştirme Çalışmaları

Sunulan hizmet veya ürünler için, markanız bünyesinde üretim kapasiteniz, ürün veya hizmetin rekabet koşullarında size avantaj veya dezavantaj sağlayan durumları, bu kapasitenin arttırılmasına yönelik eksik tespiti ve rakiplerle benzer ürün ve hizmetler arası karşılaştırma masaya yatırılır. Performans analizi, kendi gördüğünüz gibi değil dışarıdan tamamen bağımsız bir görüş ve tespit niteliğinde olduğu için eksiklerin tespitinde ciddi anlamda fayda sağlayan bir marka yönetimi parçasıdır.

Geri Dönüşlerin Değerlendirilmesi ve Kısa Sürede Çözüm Odaklı Çalışma

Özellikle hizmet ve ürünlerin, son kullanıcılar üzerinde oluşturduğu intiba ve görüşler, markanızın geleceğinin planlanmasında hayati önem taşıyor. Bir alanda en iyisi dahi olsanız, rakiplerinizin sürekli hedefinde olduğunuzu unutmamalısınız. Bu aşamada, feedback (Geri Dönüş) değerlendirmeleri sizlerin son kullanıcı ile aranızdaki en sağlıklı iletişim bağıdır diyebiliriz. Gözden kaçan veya önemini bir türlü kavrayamadığınız birçok konuda, son kullanıcıların dönüşleri hızlı bir çözüm odaklı çalışmanın da temelini bizlere sunacak.

Sürdürülebilirlik ve Yayılma Politikası

Mevcut hedef kitlenizdeki varlığınızı korumak, pazardaki payınızı arttırmak ve her zaman yeni alternatif alanları keşfetmek, marka yönetimi kapsamında sürdürülebilirlik ve yayılma politikası stratejinizle mümkün. Pazarlama ve pazara yayılmanın temeli, objektif gözlemler ve en ideal çözümlerle tarafımızca sizlerin marka gelişimi amaçlı çalışmalar içerisindedir.

Ürün ve Hizmet Gelişim Süreçleri

Mevcut ürün ve hizmetlerinizde, özellikle son kullanıcı tarafından eksik görülen taraflarının geri dönüşlerle tespiti sonrasında, ihtiyaçların tekrar değerlendirmesi ürün ve hizmet gelişimi konusunda son derece önemli. Piyasada rekabet halinde olduğunuz rakipleriniz arasından, hizmet ve ürünlerinizin fark yaratması hem Pazar payınızın arttırılması hem de marka bilinirliği ve gelişiminin önemli bir parçası olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu sorumluluğun bilincindeyiz.

İhtiyaçların Belirlenmesi ve Alternatif Çözüm Üretimi

Marka yönetimi esasında var olan markanın ilk aşamalarından, varlığı boyunca süren bu zorlu süreci en kaliteli biçimde sürdürmeye yöneliktir. Sürecin, sürekli gelişim gösteren teknoloji, Pazar şartları, hedef kitle ihtiyaçları, Pazar payı ve üretim maliyet / kârlılık oranları gibi birçok farklı kalemde değerlendirilmesi hayati önem taşıyor. İhtiyaçların belirlenmesi ve alternatif çözüm üretimi, tam da böyle bir sürecin lehinize her aşamada en iyi şekilde ve en ideal dönüşlerle sonlandırılması gerekiyor.

Baştan sona bir marka yönetimi, dijital dünyadan reel hayata markanızın sürekli gelişimi, varlığının sürdürülebilirliği, çetin şartlar ve gelişen piyasa koşulları arasında rekabetçi gücünü koruması için vazgeçilmez bir hizmet kalemi olarak ön plana çıkıyor. Bizler, bunun için varız. En iyisini, sizlere sunmak – sizlerle markanızı hedeflerinize ulaştırmak için yanınızdayız.

Scroll to Top