Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Geleneksel medya dışında yer alan tüm medya mecraları dijital medya planlamasının hedefinde yer alıyor. Dijital medya planlaması ile yürütülen tüm çalışmalar bütünleşik bir medya planı ve pazarlama stratejisi içeriyor. Bugün, bilinmek ya da bilinmemek arasındaki kesin çizgiyi de dijital dünyada var olmak belirliyor.

Dijital Medya Planlama

Dijital Medya Planlama

MegBoss Dijital Medya Planlama hizmeti, ürün ve hizmetlerinizin çevrim içi ortamlar kullanılarak tanıtılmasını amaçlamaktadır. Günümüzde “Dijital Medya” kavramı, geleneksel tanıtım ve pazarlama yöntemlerinin dışında kalan tüm medya araçlarını kapsamaktadır. Bu yönü ile Dijital Medya Planlama hizmeti almak, bir markanın tanınmasını doğrudan etkileyecektir. Peki, dijital medya planlama hizmeti nedir? Hangi alt hizmetleri kapsar? Bu kapsamda hangi tür reklam çalışmaları yapılır?

Dijital Medya Planlama Nedir?

Dijital Medya Planlama hizmeti, bir markanın çevrim içi ortamlarda tanınırlığını artıracak olan pazarlama stratejilerini belirler. Markaya ait ürün ve hizmetlerin kolayca tanınmasını amaçlayan bu hizmet satış oranlarını da artırma etkisine sahiptir.

Günümüzde sosyal medya ve yüksek otoriteli web sayfaları aracılığı ile binlerce tanıtım ve pazarlama faaliyeti sürdürülmektedir. MegBoss Dijital Medya Ajansı ile siz de bu uçsuz bucaksız dünyada tanınma şansı bulabilirsiniz. Doğru planlanmış dijital medya reklamları ile hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Display Reklamlar

Display reklamlar dijital medya reklamcılığı hizmetleri arasında en çok tercih edilenidir. Blog, forum, haber siteleri ve farklı hizmet sitelerinde kullanılabilen bu reklamlara Banner reklam ismi de verilmektedir.

Display reklamlar, tanıtım yapılması hedeflenen sitenin genellikle ana sayfasında yer alır. Yatay ve uzun bir reklam alanına yerleştirilen görselde genellikle marka logosuna ve sloganına yer verilir.

Display Reklamlar ile Pazarlama Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Dijital medya planlama süreçlerinin en önemli kalemlerinden biri Banner reklam türüdür. Bir markanın logo ve sloganının yer aldığı bu özel tasarım reklamlar, yayımlandığı site üzerinde ön plana çıkmaktadır. Sitenin üst bölümünde yer alan bu görsel ile marka tanınırlığı sağlanır. İşte, Display/Banner Reklam kullanmanın avantajları:

 • Markanın çalışma alanına uygun bir blog ya da firma sitesinden alınan banner reklamı ile markanın kendi sitesine ziyaret edilmesi sağlanabilir.
 • Markanın sloganı ve varsa maskotu, banner reklam organizasyonu ile çok daha akılda kalıcı hale gelir.
 • Ürün ve hizmetlerin satış oranları artırılabilir.
 • Hedef kitlenin çokça zaman geçirdiği mecralardan satın alınan reklam ile pazarlama süreci hızlandırılabilir.

Çevrim içi ortamlarının en önemli tanıtım araçlarından biri olan Banner reklamları ile çok daha fazla kitleye ulaşmak mümkündür. Fakat her sektörde olduğu gibi reklamcılık sektöründe de doğru ekip ile çalışmak gerekmektedir. Yüzlerce marka ve ürün deneyimi ile MegBoss ile çalışmak, markanıza değer katar. Kaliteli hizmet almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Mobil Reklamlar

Üretim kadar tüketimin de en yoğun şekilde gerçekleştiği mobil mecralar, reklam ve tanıtım faaliyetlerinin en önemli alanı olmayı başardı. Kullanıcıların yaş, cinsiyet, eğitim, ilgi alanları ve sıklıkla kullandığı mobil uygulamalar ise mobil reklam tasarımlarının şekillenmesini sağladı.

Hedef kitle analizinin çok daha kolay yapıldığı mobil reklamlar ile siz de markanız ve potansiyel müşterinizi en doğru zamanda bir araya getirebilirsiniz.

Video Reklamlar

Video reklamlar, dijital medya planlama yöntemleri arasında hızlı dönüş sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Yaygın şekilde kullanılan video paylaşım sitelerinde ve çeşitli çevrim içi platformlarda kullanılan video reklamlar, markanın ilgilisine ulaşmasını sağlar. Video öncesi, sonrası ya da aralara yerleştirilen bu reklamlar; konumlarına sürelerine ve yayımlanma sıklığına göre fiyatlandırılırlar.

Video Reklamların Avantajları

Video reklamlar, günümüzün en etkili tanıtım araçlarından biridir. Öyle ki bu özel reklamcılık alanı hem televizyon hem de mobil cihaz tutkunlarını etkileyebilmektedir. Yaratıcı fikirler ile hazırlanmış bir video reklam, potansiyel müşteri grubunun ilgisini çekebilir. İşte, video reklamların avantajları:

 • Video reklamlar ölçülebilir tanıtım yöntemlerinin başında gelir. Reklamın ne kadar süre izlendiği, hangi sıklıkla tıklama aldığı ve markanın kendi sitesine sağladığı katkı kolayca ölçülebilir.
 • Yaratıcı reklam çalışmaları, markanın ilgi çekmesini sağlar. İlgi çeken marka ise kolaylıkla tanınır.
 • Markanın bilinirliği ve kullanıcı alışkanlığı için dikkat çekici reklamlar önemlidir. Video reklamlar ise aynı anda görme ve duyma duyularına hitap ettiği için çok daha dikkat çekicidir. Renklerin, seslerin ve hikayenin gücünden faydalanılan reklam çalışmaları, başarılı pazarlamanın en önemli aracı olacaktır.

Google Adwords Reklamları ile Dijital Medya Planlama

Google Adwords reklamları her bütçeye uygun çözümler üretilebilen bir tanıtım yöntemidir. Günümüzde dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Google’de üst sıralarda listelenmek ise markanın ve ürünlerinin tanıtılmasında büyük bir öneme sahiptir. Peki, Google’da üste çıkmak için neler yapılmalıdır?

Markanın hedeflediği anahtar kelimelerde ve markanın içinde bulunduğu sektörde üst sıralarda listelenmek, satışların da artmasını sağlar. Fakat herkesin de bildiği gibi Google’da ilk sayfalarda yer almak, reklam planlaması yapılmadığında uzun bir süre beklemeye neden olacaktır.

Profesyonel Google Adwords Reklamları Almanın Avantajları Nelerdir?

Dijital Medya Planlama Hizmeti söz konusu olduğunda Adwords reklamları vazgeçilmez bir kaynaktır. Google Adwords hesabı açmak ve reklam yayımlatma süreci her reklam ajansının yapabileceği bir iştir. Doğru planlanmamış Google Adwords reklam ayarları ise reklam verenin reklam bütçesinin hızla tükenmesine neden olacaktır. Alanında deneyimli bir ekiple çalışmak ise düşük reklam bütçeleri ile yüksek gelir elde etmeyi sağlar. Peki, Google reklamları markaya ne katar?

 • Google Adwords Reklamları, hedeflenen anahtar kelimelerde ilk sayfada listelenmeyi sağlar.
 • Reklamsız bir şekilde yapılan SEO çalışmaları, hedeflenen anahtarın zorluğuna göre bazen haftalar, bazense aylar boyunca beklemeyi gerektirir. Adwords reklamları ile markanız, bu süreyi beklemeden ilk sayfada yer alır. SEO çalışmalarınız bir yandan yapılırken, siz zaten ilk sayfada olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
 • Google Adwords reklamları ile hedef kitlenizi tam on ikiden vurabilirsiniz. Markanızın tanınmasını istediğiniz ülkeye özel planlanmış reklamlar ile hedefinize uygun bir tanıtım organizasyonu yaptırabilirsiniz.
 • Google Adwords alt yapısı ile günlük, haftalık ve aylık reklam planlamaları yapmak mümkündür. Bu noktada hızlı bir şekilde değerlendirme yapabilirsiniz. Reklam ve tanıtım çalışmalarınızı istediğiniz aralıklarla yeniden planlayabilirsiniz. Bu da hızlı ve düzenli kazanç elde etmenizi sağlar.

Faceboook, Twitter ve Instagram Reklamları

Reklam ve tanıtım faaliyetlerinin son trendi sosyal medya reklamcılığıdır. Hemen hemen her yaştan kullanıcıya sahip olan Facebook, Twitter ve Instagram reklamları ile siz de markanızın tanınırlığını artırabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi çok kısa bir sürede alışanlık haline getirebilirsiniz.

MegBoss Dijital Medya Ajansı, sahip olduğu sosyal medya yönetimi uzmanları ile markanıza ve sektörünüze özgü içerikler üretmektedir. Dijital medya planlama sürecinde, milyonlarca takipçiye sahip olan tanınmış hesaplar üzerinden reklamınızın yapılmasını sağlamaktadır. Bütçenize uygun reklam faaliyetleri ile hedef kitleniz ile bir araya gelmenizi sağlamaktadır. Siz de güçlü reklam çalışmaları için, işin uzmanları ile çalışmayı unutmayın.

Akılda Kalıcı Reklam Çalışmaları Video ile Gerçekleşir

Video Reklamlar yalnızca üretildikleri ülkede değil, tüm dünyada tanınmayı sağlar. Görsel ögelerin sesle bir araya geldiği video reklamları, YouTube gibi önemli bir mecrada oldukça büyük etkiye sahiptir. Siz de doğru planlama ile hedeflerinize adım adım yaklaşabilirsiniz.

Youtube Reklamları ile Dijital Medya Planlama

YouTube, günümüzün en yüksek potansiyelli video paylaşım sitesidir. Dünyanın hemen hemen her yerinde lider konumda olan YouTube reklamları ile çalışmak, marka hedeflerinizin hızla gerçekleşmesine yardımcı olur.

MegBoss YouTube reklam hizmeti ile video başlangıcı, bitişi ya da akışı sırasında çıkan reklamlardan biri de siz olabilirsiniz. Sektörünüz ile ilgili videolarda ön plana çıkabilir ve ürünlerinizin milyonlarca kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

YouTube Reklamları ile Mevcut Müşterilerinize Ulaşın

Doğru reklam planlaması ile mevcut müşterileriniz video izlerken, yeni hizmet ve kampanyalarınızı tanıtabilirsiniz. Böylece sizi tercih eden fakat kampanyalarınızdan haberdar olmayan müşterilerinize satış yapabilirsiniz.

Yeni Müşteriler Kazanmak İçin Videonun Gücünü Kullanın

MegBoss Dijital Medya Ajansı uzman kadrosu, hedeflerinize uygun reklam planlamaları yaparken videonun gücünü kullanmayı ihmal etmiyor. Günümüzün en yaygın video paylaşım sitesi YouTube’da video izleyen potansiyel müşterilerinize ulaşmanız artık çok kolay. Tek yapmanız gereken MegBoss kadrosu ile tanışmak ve marka hedeflerinizi paylaşmak.

Gmail Reklamları Üzerinden Dijital Medya Planlama

Google da nasıl reklam verilir , Google reklamları ile nasıl para kazanılır? Bu iki sorunun cevabını bilmek, markanızın dijital mecralarda başarıyla tanıtılmasını sağlayacaktır. Milyonlarca uygulama ile iş ortaklığı bulunan Gmail reklamları, hedef kitlenize en uygun konumda ve zamanda ulaşmanızı sağlar.

Günümüz dijital dünyasında yeni müşterilere ulaşmak ve ulaşılan kişilerde etki uyandırmak büyük bir ustalık gerektirmektedir. Dijital Medya Planlama hizmeti ile bu kocaman dünyada yer almanızı sağlayan MegBoss, firmanızın Gmail üzerinden tanıtılmasını da sağlıyor.

Native Content / Advertorial Reklamlar

Zamanın çok değerli olduğu bugünlerde, dijital mecralarda zaman geçiren kişilerin büyük bir çoğunluğu kazandığı şeylere önem vermektedir. Bu kazanç bazen eğlenceli bir zaman olabilirken, bazense bilgi edinmek olacaktır. Bu noktada doğru mecrada doğru içerik ile yer almak, marka hedefinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Native Content / Doğal Reklamlar

Günümüzün dev markalarının da kullandığı Native Content Reklamcılığı, reklam ile eğlenceyi bir araya getiriyor. Hazırlanan video, görsel ve sloganlar ile marka mesajı göze batmadan iletilebiliyor. Çünkü kolayca hatırlanan bir reklam filmi, kolayca hatırlanan bir marka demektir.

Neden Native Content?

Dijital medya planlama süreçlerinde en önemli araçların başında native content gelmektedir. Doğal reklamlar ile tanıtım ve pazarlama süreçleri planlamak, firmanıza ait olan reklamların daha kolay kabul edilmesini sağlar. Potansiyel müşteri grubunuzun ilgisini çeken bir reklam filmi ile yüksek oranda etkileşim elde edebilirsiniz.

Başarılı Doğal Reklamlar Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir reklam, müşterinin gözüne sokulmayan reklamdır. Doğal reklamlar ile çalışmak işte bu noktada önem kazanır. Kaliteli bir içerik, özenli bir kurgu ve yüksek kalitede hazırlanmış tasarımlar ile başarılı bir reklam ortaya çıkarılabilir. Bütçenize uygun bir tanıtım faaliyeti için sizi anlayan bir reklam ajansı ile çalışmalısınız.

Advertorial Reklamlar

Reklam ve editörlük çalışmalarının özenli bir şekilde bir araya getirildiği Advertorial Reklam çalışmalarında amaç bilgi paylaşmaktır. Bilgi paylaşımı içerisinde yer alan etkili reklam metinleri ile akılda kalıcılık çok daha kolay hale gelmektedir

Başarılı Advertorial Reklamların Özellikleri Nedir?

Başarılı bir Advertorial reklam doğal bir bilgi akışı sağlar. Bu önemli dijital medya reklam yöntemi, hedef kitleyi tam on ikiden vurma etkisine sahiptir. Çünkü reklamın yer aldığı metin, aslında bir bilgi metnidir. Bu bilgiye ulaşmak isteyen potansiyel müşteri adayları içeriği dikkatle okur. Bu da markanın kolayca kabul edilmesini sağlar.

Video şeklinde üretilen Advertorial reklamlar, izleyicinin kısa sürede doğru bilgiye ulaşmasını sağlar. Böylece video içerisinde yer alan marka veya hizmet, izleyici için çok daha cazip hale gelir. Bir sigorta şirketinin reklamının sigortanın önemi ile ilgili bir videoda yapılması, bu reklama örnektir.

Başarılı Advertorial reklam, doğru bilginin doğru kanallarla ulaştırılmasını ilke edinir. Blog, video paylaşım siteleri ve e-ticaret siteleri, bu reklam türünü en sık tercih edenler arasındadır.

Bir ürünün ne işe yaradığı, içeriğinde nelerin olduğu ve kimlere uygun olduğunun anlatıldığı bir içerik ile Advertorial reklam yapılabilir. Bunun yanı sıra söz konusu ürüne duyulan ihtiyaç üzerinden gidilerek bir içerik de hazırlanabilir. Her iki yöntemde de potansiyel müşteriye ulaşmak mümkündür. Konuya, sektöre, ürüne ya da hizmete göre doğru kararı vermek için ise uzman bir ekip ile çalışmak faydalı olacaktır.

Basın Bülteni ile Dijital Medya Planlama

Basın bülteni, geçmişten günümüze binlerce firma ve marka tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır. Bir markanın vermek istediği mesajı ya da haberi direkt olarak verdiği bu dijital medya planlama alt hizmeti, direk ilgilisine ulaşmaktadır. Bir markanın yeni yıl için aldığı kararlar basın bülteni ile paylaşılabilir.

Basın Bülteni İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Basın bülteni, dergi, gazete, televizyon ya da internet yayıncılığı ile gerçekleştirilebilir. Bir otomotiv markasının yeni yılda yeni bir ülkede satış başlatacağı, basın bülteni ile paylaşılabilecek bir bilgidir.

Bir markanın geçmiş yılda yaptığı üretimleri verilerle paylaşmak istemesi de basın bülteni aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Yeni bir ortaklık ya da ortaklığın bozulması bilgileri de basın bülteni aracılığı ile paylaşılabilir.

Sonuç olarak, basın bülteni reklamcılığı, verilmek istenen mesajın, mesajdan etkilenen ya da etkilenme potansiyeli olan kişilere direkt verildiği yöntemdir.

Tanıtım Yazısı ( Linkli / Linksiz )

MegBoss Dijital Medya Planlama hizmetinin en önemli alt hizmetlerinin başında tanıtım yazısı planlama gelmektedir. Linkli ve linksiz olarak hazırlanabilen tanıtım yazıları, firma, marka ya da kişi hedeflerine uygun şekilde organize edilir.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Bir markanın ya da ürünün tanıtımının yapıldığı, genellikle ürün üzerinden gidilen içeriklere tanıtım yazısı denir. 150 – 200 kelimelik tanıtım yazıları yayımlanabileceği gibi, SEO uyumlu ve semantik yazılar da kullanılabilir. Kısa ve sadece tanıtım içeren tanıtım yazıları, yayımlandığı sitenin gücüne bağlı olarak etki gösterir.

SEO uyumlu ve semantik yazılar ise sürekli olarak organik ziyaretçi çekeceği için hem yayımlanan siteye hem de bu yazıyı satın alan markaya kazanç sağlar. Bu noktada kaliteli içerik üreten, kaliteli makale yazarı ekibi ile çalışmak, markanızı öne çıkaracaktır.

Linkli Tanıtım Yazısı Nedir?

Linkli tanıtım yazısı dijital medya planlama yöntemi ile pazarlama sürecinde yer alan önemli bir tekniktir. Bu yönteme tanıtım yazısı içerisinden çıkan bir ya da iki bağlantı, söz konusu markanın ya da ürünün web adresine yönlendirilir. Bu yöntem, yüksek potansiyelli web sayfaları üzerinden yapıldığında çok daha büyük etkiye sahip olacaktır.

Günlük hit miktarı yüksek olan haber ve blog sitelerinden satın alacağınız linkli tanıtım yazısı hizmeti ile siz de markanızı milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Organik içerikler üretilerek bu sayı artırılabilir. MegBoss Dijital Medya Ajansı ile siz de dünyanın en önemli sitelerinden tanıtım yazısı satın alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Linksiz Tanıtım Yazısı Nedir?

Dijital medya planlama konusuna önemli bir yere sahip olan linksiz tanıtım yazısı çalışmalarında marka, hizmet ya da kişilerin doğrudan tanıtımı yapılır. Örneğin bir sosyal medya fenomeninin tanıtımı yapılarak, potansiyel müşterilerin söz konusu hesaba organik olarak ulaşması sağlanır.

Linksiz tanıtım yazısı çalışmalarında marka ya da hizmete çıkan bir dış link bulunmaz. Tanıtımı yapılan hizmetin detayları açıklanır. Tanıtılan kişinin verdiği hizmetler ve bu hizmetlerin detayları paylaşılır. Bu tür tanıtım yazılarında genellikle yazının sonunda hizmet veren kişinin iletişim adresleri ve numarası paylaşılır. Böylece potansiyel müşterilerin direk satın alma sürecine geçmesi beklenir.

Scroll to Top