Gazete Reklam

Gazete Reklam

Gazete reklam tasarımı, yazı, illüstrasyon ve fotoğraf unsurları kullanılarak gazetelere özel hazırlanmaktadır. Dijital gazete için çarpıcı reklam başlıkları, ilgi çekici görseller ve kısa metinler hazırlanarak, okuyucunun direkt ilgisini çekecek reklam türleri kullanılmaktadır. Megboss display ( teşhir) reklamlarla, gazetelerin ekonomi, magazin, gündem, köşe yazıları ve siyaset sayfalarına göre projeler hazırlar.

Yaratıcı, ilgi çekici ve çarpıcı başlıklarla okuyucunun direkt olarak ilgisini çekecek fikirleri inşa eder, bilgi vermeyi hedefleyerek, görsel unsurları kullanır. Reklam denince akla gelen sıkıcı ve bakılıp geçilen metinleri değil, tüketiciye direkt olarak ulaşacak projeler hazırlatacaktır.

Gazete Reklamı

Gazete reklamları ve bölümleri, arka, ön ve orta sayfalarda yer alacak şekilde tasarlanırken, dijital gazete için bu bölümler geleneksel reklam türlerine göre oluşturulmamaktadır. Okuyucunun kategori üzerinden gideceği düşünülür ki, bu her zaman böyle olmuştur.

Örneğin dijital gazete bölümüne girdiniz ve ilk hedefiniz spor haberlerini takip etmek, işte orada yer alması gereken reklamlar Megboss tarafından bölüm içeriğine, marka ve firmaya, kampanya ve tanıtım amacına hizmet edecek şekilde hazırlanır.

Reklamların amacı dikkat çekici olmakla birlikte, okuyucuyu direkt yönlendirmek, görsellerle ve metinle kısa anlatım kullanılarak bilgilendirmektir.

 • Çarpıcı ve dikkat çekici başlık kullanmak gazete reklamları için olmazsa olmazdır.
 • Fotoğraf, illüstrasyon ve görsel odaklı dikkat çekici görsellerin hazırlanması önemlidir.
 • Metinlerin kısa, net ve direkt tüketiciyi yönlendirici olması gerekmektedir.
 • Yaratıcı, kreatif ve gündemi merkez alan fikirlerle tasarlanmalıdır.
 • Gazete bölümünde yer alan konu başlıklarına göre hazırlanabilir.
 • Günlük yayınlar, haftalık ve aylık yayınlar için tasarlanabilir.
 • Basit, ilgi çekici tarz ve gündem odağı kullanılmalıdır.
 • Ürün, hizmet ve kurum amblemi yer alabilir.
 • Kısa, öz ve vurucu olması için spesifik yaratıcı metinler merkeze alınır.
 • Firmanın imajını yansıtmak amaçlanır.
 • Görsel, metin ve yayın alanına göre ölçüleri belirlenmelidir.

Megboss tam sayfa ilanlar, 31,0 cm ile yükseklik ölçüsü 53 cm olacak şekilde gazete duvarına göre tasarım yapmaktadır. Büyük, orta ve küçük ölçülü reklamlar için kullanılan ölçüler, yayın alanına, günlük paylaşım eksenine ve tabi ki gazetenin verdiği ölçülere göre uygun tasarlanmalıdır. Reklamların gazete sütunlarına göre dizayn edilecek şekilde kurgulanması ise tabi ki reklam yazar ekibi, çizerler ve paylaşım alanı için stratejik tasarımlar yapan reklam uzmanlarıyla mümkün olmaktadır.

Gazete Reklam Fiyatları

Reklam tasarımları,  TV, Radyo ve Gazete alanlarına göre farklı ölçülerde olabileceği gibi fiyat aralıkları da değişmektedir. Gazete reklam projelerinde eksene alınan fiyat ölçülerinde Megboss tutarlı, güncel ve firmaları çok yormayacak seçenekler sunacaktır. En az genişliği 10 sütun üzerinden değerlendirilerek, ölçü, görsel ve metin kullanımına göre fiyat aralıkları belirlenir. Yükseklik ve genişlik, gazete yayınlarının kar marjı ve dijital reklam ajansının markayla olan birlikteliğine dair en uygun fiyatlar sunulacaktır.

Reklamlarda gözünüze çarpan değil, gözünüzü ve fikrinizi alan seçenekler kullanmak, reklamın yaratıcı fikirler ve analizlerle yola çıkarak tasarlanmasını sağlamak ise dijital reklam ajansımız Megboss’un ustalıkla inşa ettiği kaleminden çıkmaktadır. En uygun fiyat aralıkları, güncel ve gündeme dair seçenekler sunarak, firmanın imajına, ürün ve kampanya kapasitesine dair özel seçenekler sunar.

 • 31,0 cm büyük gazete reklamları için fiyat ölçüleri;
 • 53 cm net reklam görsel ve tasarımları için fiyat ölçüleri;
 • 10 sütun 18 st x 26 cm reklam fiyat ölçüleri;
 • Metin ve görsel odaklı reklam fiyat ölçüleri;
 • Yayın günü, yayınlanma zamanı ve yayın süresi fiyat ölçüleri;

Fiyatlandırma için geçerli kriterler olarak sunulabilir.

Gazete Reklam Ücretleri

Gazetelere verilecek reklam projelerinde, teknik özellikler ve yaratıcı yazar ekibinin istekleri de fiyatlarda geçerli olabilmektedir. Kahveyi çok seven yazar ve çizer ekibimize biz de Megboss olarak kahveyi çok görmüyoruz tabi. Gazete reklam ölçüleri, teknikleri ve çizimleri için değerlendirme yaparak belirli, tutarlı ve günlük yayınlara göre fiyat aralıkları belirliyoruz. Markaların korkulu rüyası olan reklam fiyatlarını güzel bir paylaşım alanı olarak kullanmayı hedefliyor, reklamların niteliklerine göre ücretlendirme yapıyoruz. Ücret, fikir ve reklamlarla ilgili detaylar için reklam uzmanlarımız, grafik tasarımcılarımız ve yazar ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Görsel ve çarpıcı başlıklar bizim için önemlidir. Markanız, ürünleriniz ve hizmetlerinizle birlikte kampanya ilanları için de belirlenen ölçüleri firmanızla birlikte konuşarak belirliyoruz. Yazar ekibimiz, çizerlerimiz ve yayın basın alanıyla ilgilenen reklam uzmanlarımızla strateji odaklı markanızın karına olacak seçenekleri değerlendirmekten de mutluluk duyuyoruz.

Megboss olmak, reklamları uçuk fiyatlarla yayınlamaktan çok, en iyi reklam projeleri tasarlamak demektir. Reklamlarınız için en iyi gazete teknik özelliklerini, gündeme ve güncele dair bilgilendirici metinleri araştırıyor, inceliyor analizler sonucunda yayın hayatında rol almanızı sağlıyoruz.

Gazete Reklam Örnekleri

Dijital gazete reklam örneklerinde, tam sayfa, yarım sayfa ve link reklam tasarımları bulunmaktadır. Web sitesi girişine yerleştirilen reklamlar, gazete haberlerinin alt bölmesinde, yanında ve direkt sayfa geçişlerinde verilir.

Megboss okuyucuyu rahatsız etmeyen ve direkt kapatılan reklamlar yerine daha çok yan ve alt bölmede bulunan reklamları tavsiye eder. Gazete bültenin yan, üst ve alt bölümünde bulunan reklamların, grafik tasarımı renkli ve yazıların hareket eden, yanıp sönen şekilde tasarlanması da reklam görselinin dikkat çekici olmasına etkili olacaktır.

Profesyonel grafik tasarımları, metin yazarları ve reklam uzmanlarıyla hazırlanan reklamlarda, gazetenin dikkat çekici haberler bölümüne yerleştirilen reklam modelleri daha etkili olacaktır. Gazete reklam, basılı yayınlar ve dijital yayınlara göre strateji uygulanarak tasarlanmaktadır.

Gazete Reklam Ölçüleri

Gazete reklamlarında, ölçü reklamın niteliği ve okuyucuya yansıtılması için oldukça önemlidir. Megboss reklam boyutlarını, marka tanıtımı, kampanya tanıtımı, ürün ve hizmet tanımına göre dijital ekran üzerinden tasarlar. Tam sayfa, orta reklam paneli, küçük reklam paneli olarak hazırlanacaktır.

Maksimumu 31 cm ile başlayan reklam ölçülerinde, görsel ve metin boyutu, metin punto özellikleri de tasarımcılar tarafından hesaplanır. Reklam modeline, görsel ve metin değerine göre minimum ölçü ile 18 st. 26 cm olarak görsel reklam seçeneklerine göre değerlendirilecektir.

Gazete Reklam Fiyatı

Dijital gazetelere özel hazırlanan reklam modellerinde, fiyat aralıkları Megboss dijital reklam firmamızın tutarlı ölçülerde sunulacak güncel ücretlendirme seçenekleriyle sunulmaktadır. Gazetenin adı, okunma oranı, günlük, haftalık ve aylık yayınlanması, dijital ve basın yayın gazete türlerine göre fiyatlarla ilgili bilgi verilir.

Görsel kullanmak, link geçişleri, metin hazırlama ve reklamın yayın süresi hakkında belirlenen fiyatlar güncel seçeneklerle uygulanır. Son anda sürprizlerden hoşlanmayan Megboss ekibi, markaların ve kurumların da bu tarz durumlara maruz kalmamasına özen göstermektedir. Reklamların kalitesi, yaratıcılığı ve emeğine göre değil, ölçü, görsel, yayın süresi, gazete ve dergi okunma oranına göre seçenekleri değerlendirerek sunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top