Dergi Reklam

Dergi Reklam

Dergi okurlarının en keyif aldığı şeylerden biri reklam okumak dersek yalan olur! Ancak dergi okurlarının keyif alarak okuyacağını ve görselleriyle büyüleneceği reklam projeleri yapıyoruz dersek, işte bu doğru!
 
Megboss dergi konsepti, dijital ve basılı yayın türlerine göre, görseller, reklam metinleri hazırlayarak, hedef kitlenizin sizi bir avazda tanımasını sağlamaktadır. Vurucu, ilgi çekici ve direkt yönlendiren dergi reklam türlerinde, katalog yapısına göre dikey veya yatay modelleme kullanılarak, estetik ve modern çizgide reklam tasarımlarına yer verilecektir.
 • Reklam projelerinin tasarlanması dergi konseptine göre düzenlenir.
 • Yaratıcı ve akılda kalıcı fikirlerle reklam projesi hazırlanır.
 • Derginin çizgisi, konsepti ve yayınlama türüne göre stratejiler belirlenir.

Kapsamlı araştırma, hedef kitle analizi ve reklam türleri çerçevesinde Megboss ile sihirli bir dokunuş dergilerin de havasını değiştirecektir.

Dergi Reklamı

Dergi reklam türleri, arka sayfa, orta sayfa, giriş sayfası olarak belirlenmektedir. Kapak içi ve kapak dışı reklam türleri basılı yayınlar üzerinden yapılır. Günümüzde birçok dergi dijital ortama geçtiği için genellikle dijital konsept üzerinden reklam vermek stratejik olarak faydalı olacaktır.

Megboss okuyucuyu takip eder, isteklerini ve arzularını bilerek dergiler için reklam tasarımlarına yer verir. Özellikle dijital dergiler için A4 kağıt düzeni kullanılmadığı için ölçüler, web tasarımlarına göre uygulanmaktadır.

Reklam tasarımını yaparken, yazar ekibimiz ve grafikerlerimizle birlikte dergilerin konseptine uygun araştırmalar yaparız. Günceli takip etmek, dergi atmosferine uygun olmak ve tabi ki okuyucunun direkt olarak markanız, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili bilgi almasını sağlarız.

Dergi reklamlarında kullanılan standartları sadece boyut ve ölçü olarak bilir, asla geleneksel yapılara kapılıp, kalıplarla hareket etmeyiz. Megboss olarak;

 • Kendimize ait bir tarzımız olduğu gibi kurum ve markaların da imajına yönelik hareket ederiz.
 • Güncele ve gündeme yönelik reklam projeleri hazırlarız.
 • Hedef kitleye, dergi okuyucusuna ve derginin yayın tarihlerine göre hazırlık yaparız.
 • Haftalık, aylık ve 3 aylık dergi konseptlerine göre reklam modellemelerine dikkat ederiz.
 • Büyük düşünür, küçük bir alanda bile istediğimizi vermeyi amaçlarız.

Dergi Reklam Fiyatları

Dergi konseptleri, moda, kültür sanat, ekonomi, edebiyat, gezi, bilim ve siyaset olabilmektedir. Dergi reklam fiyatları derginin konseptine veya ismine göre değil, genellikle belirli ölçülere ve yayın süresine göre değişir. Megboss ekibi, sanatı, sanatçıyı ve okuru da dikkate alarak, markaların da karını düşünen fiyat aralıkları belirler.

Uygun fiyat aralıklarında reklamda kullanılan grafik ve görsel, kısa veya uzun metin, çarpıcı başlık ve derginin hangi bölümünde yer alacağına dair hesaplamalar vardır.

Dergide yayınlanan reklam süresi üzerinden hesaplamalar yapılır. Derginin isteklerine ve markanın isteklerine göre de şekil almak gerekir. Basılı ve dijital yayınlar, grafik ve metin bazlı çalışmalar da fiyatların belirlenesine etkilidir.

Ancak Megboss ekibi, tutarlı fiyatlar, önceden belirlenmiş fiyat aralıklarıyla marka, kurum ve kuruluşlara bilgi vermektedir. Fiyatlar belli, reklam stratejimiz belirlenmiş ve amacımız daima en iyisi olmak için yola koyulmak olarak çalışmaktadır.

Dergi Reklam Ücretleri

Reklam ücretlendirmede uçuk fiyat aralıkları yerine belirli fiyat aralıkları tercih ediyoruz. Dergi, reklam vermek isteyen kişi veya kurum, Megboss çalışanları olarak belirlenen standartlar üzerinden çalışmak, hem bizim hem de reklam vermek isteyenlerin içini rahatlatsın isteriz. Sonradan sürprizler olmadan, reklam aralıklarını en iyi şekilde ayarlamak, stratejiler belirlemek ve reklamların günlük, haftalık ve aylık yayın süresine göre hazırlanmasını sağlarız.

Reklam denince akla gelen ilk isim olarak Megboss, yazar ekibi, çizer ekibi ve reklam uzmanlarıyla strateji belirlerken hedefinize ulaşmanız için günlerce çalışacaktır. Ücretlendirmeyi abartmadan, dergi reklam ücretlerini güncel fiyatlar ve belirli standartlar üzerinden belirler. Basılı ve dijital dergi yayınlarına göre belirlediği konseptlerde az biraz kahve, mürekkep, kağıt ücretlerine yönelikte hesaplamalar yapar. Piyasadaki en uygun fiyat aralıklarını bulacağınız reklam ajansı olarak sizi başarıyla tanıştıracaktır.

Dergi Reklam Örnekleri

Dergilere hazırlanan reklamlarda, mizah, çarpıcı reklam başlıkları, ilgi çekici görseler ve dergi konseptine uygun direkt yönlendirme metinleri stratejik olarak planlamaktadır.

Renk, görsel, metin uzunluğu ve kısalığıyla birlikte seçilen yazı fontuna kadar yazar ekibimizi derin derin düşüncelere sokan bir takım çalışmalar vardır. Bu derin düşüncelerden en iyisini çıkarmak, konsepte ve derginin çizgisine göre seçenekler sunmak önemli konulardır. Aynı zamanda markanızın imajı, ürün, hizmet ve spesifik konulara yönelik reklam seçenekleri türlere göre ayrılır. Reklam örnekleri ön kapak arkası, orta sayfa ve arka kapak üzerinden değişmektedir.

Reklamın içeriği, görselin büyüklüğü ve metin uzunluğuna dair bütün seçenekler stratejik olarak planlanmalıdır. Reklam metin yazarlarımız, kısa ve öz cümleler kurmak, direkt yönlendirmek ve mesajı dolaylı değil hemen vermek için çabalar. Bunun için analizler yapar, hedef kitleye ve gündeme dair çıkarımlarda bulunur ve genel reklam örnekleri üzerinden de çalışmalara yer verir.

 • Görsel reklam örnekleri;
 • Yazılı reklam örnekleri;
 • Mizah reklam örnekleri;
 • Gündeme dair reklam örnekleri;
 • Dergi konseptine dair reklam örnekleri;

Hedef kitle analizi, dergi okunma oranı, dijital yayınlar ve basılı yayınlara göre seçenekler, dergi kategorilerine göre reklamın yer alacağı bölüm de dair olmak üzere bütün alanlar ince elenip sık dokunarak en iyi şekilde temsil edilecektir. Dergi reklamları örnekleri için güncel olmak ve gündeme yakın olmak da Megboss ekibinin ilk hedefidir.

Dergi Reklam Ölçüleri

Basılı yayınlarda dergi ve katalog tasarımlarına göre dikey ya da yatay reklam şekilleri kullanılır. Genel olarak 8.5 x 11 ile 5.5 x 8.5 dergi boyutları üzerinden ölçüler kullanılır. Büyük, orta ve küçük reklam boyutlarına göre görsel, metin ve renk seçenekleri dikkate alınır.

Okuyucuyu boğmayan ve mutsuz etmeyen reklam türleri tercih edilerek, daha esnek, göz yormayan, renk ve tasarımla estetik olan boyutlara özen gösterilir. Reklamın büyük olması değil, daha çok ilgi çekici ve direkt olarak okuyucuyu yönlendirici olması önemlidir. Bu nedenle reklam ölçüleri de marka, ürün, hizmet ve konsept özelliklerine göre değerlendirilmelidir.

Dergi Reklam Fiyatı

Dergilerde kullanılan konseptlere göre, dergi reklamları alanı fiyatları, dijital ve basılı yayın olması kapsamındaki nedenlerle birlikte fiyat aralıkları belirlenir. Reklam ölçüsü, kullanılacak illüstrasyon, grafik ve fotoğraflar, metin uzunluğu ve kısalığı, reklamın yayın süresi de dahil olmak üzere seçenekler değerlendirilir. Reklam verirken gözünüzü korkutan fiyat aralıklarından çok, uygun ve ekonomik seçeneklere yer veren Megboss, size her konuda olduğu gibi fiyat konusunda da yardımcı olacaktır.

En iyisini hazırlamak ve en iyisine ulaşmak için her zaman fiyat bir ölçü değildir. Tutarlı ve güncel fiyat aralıklarına göre dergilere reklam verebileceğiniz Megboss dijital reklam ajansı, sizi hayal kırıklığına uğratmadan projeler ve stratejilerle daima hizmet vermeye hazırdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top