Radyo Reklam

Radyo Reklam

Kreatif ve yaratıcı reklam projelerinin bir sonu olduğunu düşünüyorsanız, Megboss olarak biz öyle düşünmüyoruz. Sesin görsel bir etkiye, estetiğe dönüşebileceği radyo reklam tasarımları, dinleyicinin kulaklarında çınlarken, markanız, ürünleriniz ve hizmetlerinize dair bilgi versin, dikkat çeksin istiyoruz.

Bunun için ofisimizde kahvemizi yudumlarken, gündemi takip ediyor, dinleyicinin sadece duyacakları değil, duymak istediklerine yoğunlaşıyoruz. Bilgiyi stratejiyle harmanlıyor, içine bir tutam estetik, yaratıcılık ve eğlence katarak, sesinizi Türkiye’den Avrupa’ya duyuracak reklam projeleri geliştiriyoruz.

Megboss olarak sanatı markalaştırıyor, markanızı da sanatla icra ediyoruz.

Radyo Reklamı

Radyo kanaları kendi belirledikleri konseptlerle yayın akışına odaklanmaktadır. 24 saatlik kesintisiz yayın yapan RTÜK sıralamasına girmiş ilk 100 radyo kanalı, günlük 1 saat diliminde 12 dakikalık reklam aralığına sahiptir. Bu 12 dakika bizim için o kadar önemli, stratejik ve anlamlıdır ki, markanızı dakikalara ve saniyelere sığdıracak en önemli kelimeleri seçmek ise işin eğlenceli kısımlarından biridir.

Markanız, ürün ve hizmetleriniz için hedef kitlenize direkt olarak bilgi vermek, yönlendirmek ve en önemlisi dikkatlerini çekmek için büyük bir reklam metin yazarı ekibiyle çalışılmaktadır. Megboss araştırmayı sever, bilgi dedektifliği yaparak, bilginin ve markanın anatomisini ortaya çıkararak direkt olarak kulağa hitap eder.

 • Kreatif ve yaratıcı radyo reklam metinleri hazırlar.
 • Radyo kanalı, marka ve hedef kitle odaklı projelere yoğunlaşır.
 • Markanın isteklerine göre dikkat çekici slogan, diyalog ve metinler düzenler.
 • Müzik, ritim ve estetik kaygısından yoksun kalmadan akılda kalmayı hedefler.
 • Reklam süresi, reklam saatleri ve günlük radyo dinlenme oranlarına göre analizler yaparak kalemini eline alır.
 • Vurucu, kazançlı ve ortak paydada buluşulacak reklam projeler ve stratejileri için güncel olana odaklanır.
 • Markanızın adını, hizmet ve ürünlerini dinleyiciye üstün bir yetenekle görsel sanatlar kadar etkileyici sunmayı hedefler.

Bizim için 12 dakikayı 12’den vurmak, yeni stratejiler belirleyerek gündemi yakalamak önemlidir.

Radyo Reklamları

Radyoda kulağımıza değer sesin, anlamlı, nitelikli ve incelikli düşüncelerden geçmesi gerektiğini biliyoruz. Radyo reklam projelerinde strateji belirlerken markanın hikayesini, ürün ve hizmetlerin değerlerini de dikkate alıyoruz. Hizmet fiyatlandırmanız, ürün ve markanıza dair kritik bilgilerin yayınlanacağı kanalla sentezlenmesi de oldukça önemli.

Megboss reklam metin yazarlığında yaratıcılığını bilgiyle, gündemle ve sizin istekleriniz doğrultusunda etkileyici metinleri bir araya getirmektedir.

 • Reklam metinleri için nitelikli ve güncele odaklanmayı hedefler.
 • Markanızın değerine göre yaratıcı ve kreatif düşünceye odaklanır.
 • Radyo kanalı ve reklam süresine göre vurucu, dikkat çekici ve yönlendirici olacaktır.
 • Projelerini geçici değil, kalıcı olmaya odaklayacak atılımlar yapar.
 • Marka, ürün ve hizmetlerinize göre reklam diyalogları, metinleri ve müzikleri hazırlar.

Radyo Reklam Fiyatları

Yaratıcılık ve kreatif düşünmek demişken, radyo kanallarının da planlarına uymamız gerektiğini biliyoruz. Radyoların gece ve gündüz reklam kuşakları ve reklam jenerikleri değişiklik gösterebilir. Bu anlamda yazar ekibimiz için radyo reklam fiyatları, kanalın güttüğü kar marjı, reklam stratejisinin belirlendiği noktalar ve reklamın süresi kapsamında değerlendirme yapması gerekir.

Bu durumda fiyatlandırma için keskin bir seçenek sunamaz ancak markaların uçak fiyatlarla karşılaşmasına engel olacak tecrübeyle harmanlanmış profesyonel destek sunarız.

Megboss olarak fiyatlandırma derecesini, reklam süresi, reklam döngüsü ve reklam verilen radyo kanalıyla birlikte değerlendirmemiz gerekir. Bir radyo reklam projesinde vereceğiniz fiyatların sizi ürkütmemesi için de ortalama değerlerle hareket eder, markanın yararını, Megboss’un odağını ve radyo kanalının da kar marjını düşünmeden edemeyiz.

Fiyatlandırma için mutlaka Megboss ekibiyle iletişime geçmeniz, markanız ve reklam kanalıyla ilgili detayları iletmeniz gerekmektedir.

 • Uygun fiyatlandırma reklam süresi 30 saniye ile 1 dakika aralığına göre belirlenir.
 • Radyo kanalının reklam süresi, reklam aralığı ve reklamların hangi sıklıkla döneceği üzerine hesaplanır.
 • Reklam fiyatlandırmada yazar ekibimizin mürekkebi, kağıdı ve kahve masraflarını da düşünmemiz gerekir.
 • Yaratıcılığın paha biçilemez olduğunu düşündüğümüz için çok da fiyatlandırmaya dahil etmedik diyebiliriz.

Yazar ekibimiz biraz alçak gönüllü olduğu için fiyatlandırmaları değerlendirirken, sanatsal tarafları da beslensin diye birazcık fiyatlandırmaya yaratıcılıklarını da dahil ediyoruz. Markanız, ürün ve hizmet tanıtımınız kapsamında, reklam ücretleri sizi şaşırtmaz, ortalama değerler üzerinden verilir. Radyo reklam ücretlerine göre en doğru analizler yapılarak güncel fiyat listesiyle karşılaşmanız sağlanır.

Biz de sizin gibi son dakika sürprizleriyle karşılaşmayı sevmediğimiz için baştan bilgi vermeye odaklanırız. Reklam süresi, döngü reklamlar ve radyo kanalı ile ilgili bilgilerle fiyatlandırma hakkında bilgi almak için Megboss ile iletişime geçebilirsiniz.

Radyo Reklam Ücretleri

TV reklam ücretlerine göre daha düşük bütçelerle radyo metinleri hazırlanmaktadır. Dinleyicinin kulağında ilk andan itibaren ‘’Bu markanın reklamı’’ diye bileceği algıda seçici yaklaşımlara dikkat edilir. Ritim, müzik ve slogan her zaman radyo reklam projeleri için olmazsa olmazdır. Reklamları en güncel ve vurucu kompozisyonlarla hazırlamak, dinleyicinin dikkatini çekmek her zaman kolay değildir.

Bu nedenle reklam metin yazarlığında sürekli kendini geliştiren, heyecanlı, eğlenceli ve yaratıcı bir ekiple çalışılır. Reklam ücretleri de yazar ekibimiz, radyo kanalı, reklam süresi ve reklam projesi kapsamında değerlendirilir. Kanaların ve metin yazarlarının istekleri doğrultusunda ücretlendirme tutarlı olmak ilk hedefimizdir. Tutarlı fiyatlandırmayla birlikte ekstra fiyatlandırmadan kaçınır, keyfimize göre değil, değerinde reklam projelerine fiyatlar biçeriz.

 • RTÜK üzerinden en çok dinlenen radyo kanallarıyla çalışırız.
 • Reklam süresini, radyo kanalı reklam süresine göre ayarlarız.
 • Metinleri dikkat çekici ve sürdürülebilir içinde az biraz merak unsuru olacak şekilde hazırlarız.
 • Ücretlendirme aşamasında kapsamlı ve genel geçer durumlara göre değerlendirme yaparız.
 • Ücretlerimizi dünyanın son sanat eserini sunuyormuşuz gibi sergilemez, tutarlı ve güncel fiyatlandırmalara göre sunarız.

Radyo Reklam Fiyatı

Reklam fiyatları için TV ve radyo alanındaki yayıncılık farklılık göstermektedir. Radyo reklam projelerinde görsel yerine seslendirme kullanmak, müzik ve yayın süresi üzerinden değerlendirmek daha az maliyetli olmasında etkili olur. Reklamların en iyi şekilde yayınlanabilmesi için fiyatlandırma uçuk değerler kullanmak yerine yaratıcılıkta uçmayı tercih ederiz.

Günümüzde radyo dinleyici sayısı TV izleme oranına göre az değil kısıtlıdır. Bu nedenle belirli zamanlarda yapılması gelerek reklam yayınlarına göre hareket etmemiz gerekir. Bu saat aralıkları sabah 7.00 ile başlar, 17.00 ile devam eder ve en son gece yayınına geçmecen önce 23.00’da gece yayını reklamlarına geçer. Gündüz ve gece yayınlarına göre de fiyatlar farklılık gösterir.

Radyo Reklamları Fiyatları

Radyo reklamları fiyatları için Megboss ekibinin kalemine her anlamda güvenebilirsiniz. Reklam metinlerini çalakalem yazmadığımız gibi fiyatlandırmayı da keyfimiz nasıl isterse o şekilde düzenlemeyiz. Strateji, proje ve reklam yayın süresine bağlı olarak yaratıcılıkla bir araya gelen markanın ideallerine göre listeler, sınırsız ve keyifli radyo reklamlarına ayrıcalıklar sunarız. Gün, ay, yıl kapsamında da düzenli çalışma alanlarına göre gelişmeler sağlar, hedefimize odaklanırız.

Sıkça Sorulan Sorular

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top